Strony

wtorek, 5 listopada 2013

Kelly Hoppen – projektantka gwiazd


Kelly Hoppen urodziła się w Kapsztadzie , stolicy republiki Południowej Afryki. Przeniosła się z rodziną do Londynu, kiedy miała 2 lata. Jej ojciec pracował w branży mody,a jej matka była bizneswoman specjalizującą się w zabytkowych mapach i książkach. Jej starszy brat Michael Hoppen, posiada znaną w Wielkiej Brytanii Michael Hoppen Gallery. Kelly Hoppen rozpoczęła karierę w wieku 16 lat, kiedy przyjaciel rodziny poprosił ją o zaprojektowanie wnętrza restauracji. Mimo, że nie miała wtedy żadnego przygotowania zawodowego, niezwykłe wyczucie stylu oraz artystyczna dusza pozwoliły jej odnieść sukces. Ten pierwszy projekt pomógł młodej projektantce podjąć decyzję o wyborze ścieżki życiowej kariery. Hoppen podjęła naukę związaną z kierunkiem projektowania wnętrz, jednak nie była pilną uczennicą, woląc praktykę od długich godzin spędzonych za szkolną ławką. Dziś jest rozchwytywana przez gwiazdy show-biznesu, do jej klientów zaliczają się m.in. Martin Shaw, Victoria Beckham czy Anthony Hopkins. Inne znane projekty Hoppen to wystrój kajuty pierwszej klasy w samolotach rejsowych British Airways, Royal Golf Club Mougins na południu Francji i Hotel Murmuri w Barcelonie.
Kelly dzieli się swoją wiedzą z młodymi adeptami sztuki urządzania wnętrz w założonej przez siebie Kelly Hoppen Design School, Hoppen projektuje pełen zakres wyposażenia domu, tapety, instalacje artystyczne, meble, armaturę, oświetlenie, dywany, tkaniny, farby, pościel, a także świece zapachowe. W 2011 roku zaprezentowała swój własny program o projektowaniu wnętrz w brytyjskiej telewizji o tytule Superior Interiors, który odniósł szeroki sukces medialny.


Hoppen słynie z genialnego posługiwania się neutralną paletą kolorów, wśród jej ulubionych barw znajduje się m.in. ciemnoszary i odcień piaskowego beżu o nazwie taupe. Filozofia projektowania wnętrz Hoppen opiera się o prostą zasadę tworzenia spokojnego, zrównoważonego środowisko do życia, wywodzącą się ze dalekowschodnich kultur, w których główny nacisk kładzie się na stworzenie harmonii. Wg projektantki to, jak ludzie czują się w zaprojektowanej przez nią przestrzeni jest równie ważne jak jej wygląd, nie można osiągnąć sukcesu w aranżacji wnętrz bez wzięcia pod uwagę obu tych elementów.Umiłowanie prostoty i zrównoważone podejście do designu przysporzyło projektantce sławy, która została udokumentowana wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami z dziedziny designu i biznesu. W 1996 roku została uhonorowana Andrew Martin Interior Design Award. Zdobyła wiele innych znakomitych nagród w tym europejską Woman of Achievement w 2007 roku. W marcu 2009 Kelly została powołana na Członka Orderu Imperium Brytyjskiego za osiągnięcia w dziedzinie designu. Kelly jest także utalentowaną bizneswoman, pracuje z UK Trade & Investment i jako doradca i mentor dla właścicieli małych przedsiębiorstw.Źródło: www.kellyhoppeninteriors.com

1 komentarz: