Strony

czwartek, 19 kwietnia 2012

Nacho Polo - projektant wnętrzWywiad z Nacho Polo, projektantem wnętrz

Skąd pochodzisz?
Z Madrytu

Jak dostałeś się do świata designu i wnętrz?
Urodziłem się z
pasją do sztuki. To było przeznaczenie, które wprowadziło mnie do świata designu i wystroju wnętrz, któremu teraz poświęcam swoje życie. Po przepracowaniu kilku lat jako dyrektor kreatywny w europejskiej firmie projektowej, a później w Studio Architektury i Wzornictwa, postanowiłem założyć własną Pracownię Architektury i Projektowania Wnętrz w 2003 roku w Miami Beach i pracuję między Europą a Stanami Zjednoczonymi. 
Jaki projektant i / lub jakie projekty najbardziej Cię zainspirowały?
Aby
nie mówić zbyt wiele, inspiruje mnie klasyka architektury Richarda Neutra i The House Kauffman w Palms Springs, California zaprojektowany w 1946 roku. Kocham architekturę i projektowanie wnętrz, które dają równowagę pomiędzy zewnętrzem jak i wnętrzem. Równowaga i połączenie tych dwóch koncepcji, daje imponujący wynik końcowy.

Skąd czerpiesz inspiracje?
I
nspiruje mnie każdego dnia wszystko, co przykuwa moją uwagę w danym momencie i może być źródłem mojej inspiracji. Mój umysł jest w ciągłej i stałej gotowości, nie tylko na poziomie zawodowym, ale także na poziomie osobistym! Zawsze szukam możliwości stworzenia nowego projektu. Inspiruje mnie stewardesa z delikatnym uśmiechem, oferując więcej szampana lub transoceaniczna wycieczka lub kolor kostiumów kąpielowych dzieci bawiących się w cudowny dzień w Miami Beach lub oglądanie starych, zwietrzałych, drewnianych stołów w małej kawiarni w Paryżu lub zobaczenie parady modeli, najnowsze kreacje na Custo Barcelona Fashion Week NY! Mój umysł nigdy nie przestaje tworzyć!
 
Twoja praca zdaje się mieć eklektyczne połączenie historii, pamięci i tekstur, możesz wyjaśnić znaczenie i wpływ?
W tym konkretnym
projekcie można zobaczyć fuzję, ale to połączenie nie zawsze jest zaznaczone w mojej pracy. Każdy poszczególny projekt jest inną historią od innych ludzi. Każdy projekt niesie ze sobą inną narrację.

W jaki sposób wybrałeś temat przewodni projektu?
Priorytetem w tym projekcie i tematem głównym było nawiązanie do historii domu z początku XIX wieku, który został usunięty przez jego byłych właścicieli. Nadałem świeży i nowoczesny wygląd, przy jednoczesnym poszanowaniu historii.
Dlaczego wybrał Pan taką paletę kolorów?
Wybierałem biel
, wykorzystując różne jej odcienie i matowe wykończenia. Kolor ten jest na ścianach i podłogach jak w siedemnastowiecznym Klasztorze Wcielenia. Jednocześnie można znaleźć rozrzucone klasyczne elementy konstrukcyjne i eksperymentalne kawałki, które później dały ostateczny kształt projektu.

Jak duży wpływ pochodził od klienta a jaki od Ciebie?
Projekt ten to
moja nieruchomości w Madrycie, więc stał się jednym z moich największych wyzwań. Mogłem odzwierciedlić siebie w najczystszej postaci, bez ulegania wpływom i kaprysom klientów.W jakim stopniu kontekst kulturowy odznacza się w Twoich projektach?
Kulturowość zawsze ma wpływ na projekt, ale pojawia się ona za każdym razem w innym kontekście w celu stworzenia eklektycznego i wielokulturowego wnętrza.

Czy Twoje doświadczenia życiowe, podróże, relacje z ludźmi mają wpływ na Twoje wnętrza?
Oczywiście. Powiedziałbym, że wszystkie doświadczenia, całego mojego życia są inspiracją i zostały uwzględnione w tworzeniu wewnętrznej przestrzeni. 

Gdybyś nie był projektantem, czym byś się zajmował?
Niewątpliwie
, fotografią. W rzeczywistości, w wielu moich fotografiach, często napotykam na nowe źródła inspiracji dla projektów.Źródło: wywiad z Nacho Polo, opublikowany w: Interiors, przez Ricardo Hernandez, 22 marca 2010; fot. Andrea Savini; www.nachopolo.com
  1 komentarz: