Strony

środa, 1 lutego 2012

Black & WhiteWykorzystanie bieli i czerni w wystroju wnętrz daje świeży, czysty i niewątpliwie wytworny oraz elegancki efekt. Na dzisiaj wybrałam kilka przykładów zastosowania czerni i bieli we wnętrzach. Jeżeli macie interesujące przykłady, bardzo proszę o przesłanie.

Czerń i Biel – barwy achromatyczne, które są uniwersalne i ponadczasowe. Idealnie się uzupełniają, tworząc niepowtarzalny klimat. Dodają elegancji.

Biel jest intrygująca, niesie niezliczoną liczbę skojarzeń, uniwersalna i ponadczasowa. Nie przemija. Zawsze odpowiednio modna i elegancka. Jest właściwie brakiem koloru przyciągającym uwagę, symbolem czystości i niewinności. Powiększa optycznie pomieszczenie. Istnieje wiele odcieni bieli, może być czysta, śmietankowa, lekko szara.

Czerń jest kojarzona z kolorem nowoczesności. Bardzo elegancka, intrygująca i wymagająca. Zawsze modna. Nawet bardzo prosta aranżacja wnętrza dzięki użyciu czerni staje się wyszukana.

Czerń i biel to zestawienie kolorystyczne, które można wykorzystać kreując oryginalny wystrój domowego wnętrza. Połączenie tych kolorów sprawia, że pomieszczenie wydaje bardziej wyraziste, eleganckie i wyrafinowane. Sprawdza się zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i w minimalistycznych czy awangardowych.

Czerń i biel można zawsze wzbogacić o akcenty kolorystyczne. Na tak szlachetnym tle wystarczy kilka akcentów koloru, by powstało wrażenie ferii barw. Z kolei połączenie czerni i bieli z drewnem ociepli optycznie wnętrze, złagodzi silny kontrast. Natomiast zestawienie czerni, bieli i srebra, to połączenie w styli glamour. Jest to kobiecy, bardzo elegancki trend.
Dla mniej odważnych czerń można zastąpić grafitem a czystą biel kolorem ecru.Źródło:Maciej Zień Home, Eva Minge Home, Ralph Laurent Home, Świat Rezydencji Wnętrz i Ogrodów, Suzann Vento, onhousedesign.com, modern-homes.net, homedesigdecorating.com, e-mieszkanie.pl, decoratorium.pl,casaresidence.com, architecturehomedesigns.com, 1.bp.blogdpot.com 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz